Newsletter
Chcesz być informowany o ofertach specjalnych i nadchodzących wydarzeniach w naszej firmie?
 


 

cofnij do » Biologiczne oczyszczalnie ścieków

Biologiczna oczyszczalnia ścieków MBBR

Biologiczna oczyszczalnia ścieków OPmicro_MBBR5W rozwianiu zastosowano biologiczną metodę oczyszczania ścieków z zastosowaniem ruchomego złoża napowietrzanego. Oczyszczalnia wyposażona jest w urządzenia automatyki i sterowania zapewniające stabilny przebieg procesów oczyszczania.

Biologiczne oczyszczanie ścieków polega na przetwarzaniu i usuwaniu zanieczyszczeń przez błonę biologiczną tzw. biofilm, który narasta na elementach kształtek z tworzywa w całej objętości zbiornika reaktora. Kształtki wypełniania zostały zaprojektowane tak aby utworzyć jak największą powierzchnię czynną - 800m2/m3 dla błony biologicznej i optymalne warunki do życia dla różnych kultur mikroorganizmów. Zawieszony na cylindrycznych kształtkach biofilm jest mieszany w komorze reaktora biologicznego za pomocą sprężonego powietrza z dmuchawy membramowej.

Błona biologiczna zaczyna narastać w przeciągu już kilku godzin po rozpoczęciu procesu oczyszczania Mikroorganizmy, które biorą udział w procesie oczyszczania wytwarzają kleiste substancję przyczepiające się do nośników i zaczynają tworzyć wysokowydajny biofilm.

Biofilm, pokrywający powierzchnię kształtek, ma znakomite warunki rozwoju, zapewniony optymalny dopływ tlenu i substancji organicznych do bakterii i mikroorganizmów.

Zastosowanie złoża ruchomego zapewnia stabilną pracę oczyszczalni, przyjecie większych ładunków zanieczyszczeń oraz pomniejszenie kubatury reaktorów biologicznych.

Dodatkową zaletą jest brak konieczności recyrkulacji osadu, samooczyszczanie, wysoka odporność na zmiany pH i temperatury, możliwość zastosowania technologii do każdego kształtu reaktora, wysoką wytrzymałość nośników do 20 lat, redukcję osadu nadmiernego nawet o 50%.


Deklaracja zgodności według norm: EN 12566-1:2000; EN 12566-1:2000/A1:2003