Zagospodarowanie wody i ścieków

zagospodarowanie wody i sciekow zdjecie

Technika grzewcza

technika grzewcza zdjecie

Technika sanitarna

technika sanitarna zdjecie

Usługi

uslugi zdjecie

System rur PE-Xb/AL/PE-XB i złączek Cluro

DURO SYSTEM jest kompleksową ofertą systemu ogrzewania zarówno tradycyjnego, jak i płaszczyznowego. Jego podzespołami są wysokiej jakości rury wielowarstwowe, złączki zaprasowywane i skręcane, rozdzielacze ze stali nierdzewnej wraz z układami mieszającymi, grupy pompowe, szafki podtynkowe i natynkowe oraz automatyka.

Do wytworzenia rur wielowarstwowych w obydwu warstwach wykorzystuje polietylen sieciowany PE-Xb z wkładką aluminiową spawaną doczołowo. Obustronne sieciowanie zapewnia systemowi Duro bezpieczne połączenie kształtki i rury w zakresie temperatur do 110 °C i ciśnienia do 10 bar. Patrząc przez pryzmat jego zastosowania w ogrzewnictwie najważniejszą informacją jest to, iż dzięki sieciowaniu polietylen przestaje być termoplastem i jest wytrzymały na przegrzewy do 110°C. Rura utrzymuje grubość ścianki pod zaciskiem złączki, a połączenie pozostaje bezpieczne. Bardzo ważne jest to, by obie warstwy rury były wykonane z polietylenu sieciowanego (PE-X), bowiem złączka zaciska jednocześnie warstwę wewnętrzną i zewnętrzną rury wielowarstwowej. Rury są certyfikowane przez Instytut AENOR w Hiszpami.

Przydatne dokumenty: 

Skontaktuj się z nami

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w doborze urządzeń wod-kan-gaz-c.o., skontaktuj się z nami. Oferujemy szeroki zakres usług i produktów.
telefon ikona
Instalacje wewnętrzne
512 679 074
Instalacje zewnętrzne
510 277 257
pinezka ikona
Monbud
ul. Zakopiańska 77
32-031 Mogilany k/Krakowa