Zagospodarowanie wody i ścieków

zagospodarowanie wody i sciekow zdjecie

Technika grzewcza

technika grzewcza zdjecie

Technika sanitarna

technika sanitarna zdjecie

Usługi

uslugi zdjecie

Wentylacja mechaniczna

Zapytaj o produkt / wycenę

Wentylacja mechaniczna
Rolą wentylacji mechanicznej jest dostarczenie optymalnej ilości świeżego powietrza do budynku i usuwanie z niego powietrza zanieczyszczonego. W odróżnieniu od wentylacji grawitacyjnej wentylacja mechaniczna charakteryzuje się możliwością regulacji ilości powietrza dostarczanego do budynku niezależnie od warunków atmosferycznych, a wpływ na jej intensywność ma użytkownik systemu. Zaletą systemu wentylacji mechanicznej jest możliwość zastosowania odzysku ciepła, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i zdecydowanie poprawić jakość powietrza i komfort życia
Nasza firma zapewniamy kompleksową realizacją wentylacji mechanicznej : doradztwo – projekt – montaż.

Doradztwo. Pomagamy w doborze urządzeń gwarantujących pełną satysfakcję z ich użytkowania przy jednoczesnym prawidłowym działaniu całej instalacji.
Projekt. Na podstawie otrzymanej dokumentacji, przeprowadzonych pomiarów oraz wytycznych zamawiającego przygotowujemy projekt instalacji wentylacji.
Montaż. Kompleksowe wykonawstwo prac przy jednoczesnym dopasowaniu terminów realizacji poszczególnych etapów montażu do aktualnego postępu Państwa budowy.

Rekuperator Thessla Green
Rekuperatory Thessla Green. Właścicielom budynków mieszkalnych o małej i średniej wielkości polecamy rekuperatory Thessla Green od polskiego producenta. Rekuperatoryte zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o wysokim komforcie mieszkania, czyli powietrzu zawsze świeżym i czystym z jednoczesną niezauważalną pracą systemu. Dla uzyskania wysokiej wydajności w rekuperatorze Thessla Green zastosowano wymiennik przeciwprądowy Recair o sprawności sięgającej 92%. Ogromną zaletą rekuperatorów Thessla Green jest modułowy system sterowania umożliwiający łatwą konfigurację sterowników i poszerzenie automatyki o dodatkowe funkcje. Dla większej elastyczności rekuperatory Thessla Green dostępne są w kilku wariantach wydajnościowych, aby móc sprostać wymaganiom różnych budynków.
pe-flex logo
Skrzynki rozprężne systemu PE-FLEX® służą do połączenia elastycznych przewodów wentylacyjnych PE-FLEX® z anemostatami. W ofercie znajdują się skrzynki rozprężne wykonane ze stali nierdzewnej oraz skrzynki wykonane z poliwęglanu wzmacnianego włóknami. Występują one w różnych wariantach przyłączeniowych i wszystkie posiadają mufy do podłączenia kanałów wentylacyjnych z wbudowaną uszczelką i montażem na KLIK. Gwarantuje to bardzo szybkie i proste zamontowanie skrzynek rozprężnych w instalacji. Skrzynki umożliwiają montaż systemu wentylacji mechanicznej zarówno pod sufitem, jak i bezpośrednio na stropie.
pe-flex logo
Przewody wentylacyjne PE-FLEX® wykonane z pierwszogatunkowego tworzywa PE-HD są podstawowym elementem systemu wentylacji PE-FLEX®. Wewnętrzna gładka, dwuwarstwowa rura wentylacyjna PF-FLEX® przeznaczona jest do połączenia skrzynek rozdzielczych ze skrzynkami rozprężnymi i przesyłu powietrza wentylacyjnego. W celu dodatkowej ochrony tworzywowe kanały wentylacyjne PE-FLEX® posiadają powłokę wewnętrzną zawierającą dodatki bakteriobójcze, grzybobójcze i antystatyczne.
pe-flex logo
Skrzynki rozdzielcze są punktem wyjścia całego systemu wentylacji mechanicznej PE-FLEX®. To od nich instalacja rozchodzi się po całym budynku za pomocą zielonych przewodów wentylacyjnych PE-FLEX®. Wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają tworzywowe mufy z przyłączem na KLIK. Każdy system wentylancyjny powinien składać się z co najmniej dwóch rozdzielaczy - nawiewnego i wyciągowego.
klimatel logo
Klimatel kanały i kształtki wentylacyjne okrągłe i prostokątne z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo, a także stali nierdzewnej. Elementy uzupełniające, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie instalacji wentylacyjnej czyli: przepustnice,
czerpnie, wyrzutnie powietrza, podstawy dachowe, a także kratki,
anemostaty i nawiewniki wentylacyjne.

Skontaktuj się z nami

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w doborze urządzeń wod-kan-gaz-c.o., skontaktuj się z nami. Oferujemy szeroki zakres usług i produktów.
telefon ikona
Instalacje wewnętrzne
512 679 074
Instalacje zewnętrzne
510 277 257
pinezka ikona
Monbud
ul. Zakopiańska 77
32-031 Mogilany k/Krakowa